Pro média

Alice a Alenka budou v Semaforu!

Muzikál pro celou rodinu. O Alici, která se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy. Tam se setká se svým odrazem – Alenkou, která jí provede fantazií až ke šťastnému konci, aby Alice mohla vstoupit do dospělosti.

Hlavní roli černé labuti ztvární Jana Fabiánová, která se vrací do Prahy po 6ti letém pobytu v Los Angeles. Nikol Fischerová si zahraje roli maminky-vodní víly. Petra Slaninová bude alternovat obě role. Na muzikále pracuje 34 členný tým. 

Režiséry má tato hra hned dva. Ivo Šorman je jeden z nejlepších režisérů a dramatiků českého divadla.  Ivo Šorman zase spolupracoval s autorem hry, Milanem M. Deutschem na úspěšné hře Červený Kukiš. Tu uvedlo divadlo MANA v sérii vyprodaných přestaveních v r. 2017. V muzikále zazní jak autorské písně Milan Deutsche, tak písně napsané autorkami hudby Simonou Maierovou, Nikol Fischerovou či Amy Winehouse. Svou píseň Bludička z populární hry Kytice věnoval Jiří Suchý a zazní v podání dvou bludiček.

 “Miluji muzikály. Ale ne ty české, komerční, se kterými se roztrhnul pytel v posledních letech a jejich kvalita je kolísavá. Od dětství jsem poslouchal Semafor, později jsem jezdil do Londýna na Phantoma opery, Billyho Elliota, Sweenieho Todda a další. V mé nové divadelní hře s hudbou a zpěvem – což je asi lepší definice, než muzikál – jsem měl jeden hlavní cíl. Otisknout do ní svůj obdiv k Máchovi a Erbenovi, k Suchému a Werichovi. Poetiku a romantiku, kterou přináší lidové písničky a dnešní mladou generaci, bohužel, zcela míjí,” uvedl Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní.