Ivo Šorman bude režírovat Alenku

Chtěli bychom vám představit jednoho z tandemu dvou režisérů – Ivo Šormana. Ten již podruhé spolupracuje s Milanem Deutschem. V roce 2017 spolu uvedli úspěšnou divadelní hru Červený Kukiš, kde se Ivo podílel na tvobě scénáře a zároveň hru režíroval.  Muzikál Alice, Alenka a voda živá bude režírovat spolu s Theodorem Hoidekrem, který bude mít na starosti choreografii a vizuální efekty.

Ivo je absolventem oboru autorská tvorba a pedagogika DAMU, v praxi divadelní režisér, herec a production manager. Z hereckého angažmá stojí za zmínku Divadlo AHA! a ToDivadlo Nový Jičín, hostování v Divadle na voru, účast v řadě jednorázových projektů (mimo jiné inscenace Richard III. v Divadle Globe, režie V. Morávek).

Jako režisér a umělecký šéf založil v roce 1996 Divadelní studio Neklid, v němž se od sezony 2005/2006 věnuje i vzdělávacím a pedagogickým aktivitám (kurzy herectví a kurzy autorské herecké tvorby pro dospělé). Po dvě divadelní sezony působil v Divadle Vikadlo, s nímž ukončil spolupráci v dubnu 2006.

Zásadní režijní práce: Kočka na kolejích (J. Topol), Agátománie (A. Goldflam), Tanec smrti (A. Strindberg). Zkušenosti filmové a televizní: epizody (Liga džentlmenů / film USA, Kletba bratří Grimmů / film USA-r.T.Gilliam), menší role (televizní filmy ČT – Malovaný děti / r.V.Polesný, Madonin dar / r.D.Klein, Jiný člověk, Živnostník / r.P.Slavík), střední role (seriál Televize Prima – Rodinná pouta / I.+II.série).

V sezóně 2006/2007 nastudoval pohostinsky v Divadle Na zábradlí ve světové premiéře dramatickou prvotinu Olgy Černé O ŽLUTÉM KOPCI v hlavní roli s Věrou Kubánkovou (držitelkou Ceny Thálie 2007 za celoživotní mistrovství). V současnosti připravuje inscenaci VÝBĚRČÍ HROBNICE pro Malé Nosticovo divadlo nad Čertovkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *